Hayallerine Kanat Aç!

Reklam

Stratüs; Sanal Havacılık’ta da Uçuruyor!

Stratüs Sanal Havacılık Hizmetleri Çalışmalarına Devam Ediyor ! Her geçen gün gelişen sanal havacılık filo ve eğitimlerine TC-STR tescilli havaracını dahil eden Stratus Aero Services, Çok Yakında Sürpriz Ödüllerle Sanaldan Gerçeğe sloganıyla Açılacak. Detaylar İçin http://va.stratushavacilik.com

Sizlere daha güvenli ve sorunsuz bir uçuş ortamı sağlayabilmemiz için lütfen aşağıdaki kurallara uyunuz:

 

1. Uçuş operasyonlarının olumsuz etkilenmemesi için, yeryüzündeki pilotların ağa giriş yapmadan önce taksi yolları ve pistler üzerinde olmaması gerekmektedir.

2. Ağa giriş yapmadan önce havada olan pilotlar, uçuş simülasyon programının ilgili kontrolör tarafından izin alınması haricinde duraklatılmamalarını sağlamalıdırlar.

3. Pilotlar kontrollü hava sahası boyunca düzenli olarak uçuşu kontrol etmelidirler. Pilotlar kontrollü hava sahasına girmeden önce ATC ile temas kurmalaıdır veya hava sahasını geçerken bir kontrolörün giriş yapması durumunda en kısa sürede irtibat kurmalıdır.

4. Pilotlar özel iletişimleri için aktif ATC frekanslarını kullanamazlar.

5. Acil durum simülasyonları yasak değildir. Bununla birlikte, hava trafik kontrolörleri acil durum simülasyonunu inkar etme hakkına sahiptir ve pilotlar, istenirse acil durumları durdurmalıdır. Pilot acil durumları durduramazsa ağdan çıkmak zorundadır. Gerçek dünya havacılığı kazalarını, trajedilerini, kaçırma durumlarını veya herhangi bir koşulda diğer yasadışı veya cezai işlemleri simüle etmek kesinlikle yasaktır.

6. Kontrollü hava sahasında uçmakta olan pilotun uçuşu gözetimsiz bırakması gerekiyorsa pilot ilgili hava trafik kontrolörüne durumu bildirmeli ve geri döndüğünde kontrolöre tekrar haber vermelidir.

7. Hava trafik kontrolörleri öğrenme aşamasındaki bir pilota sabırlı ve adil davranmalıdır.

8. Üyeler birbiri ile olan iletişiminde argo ve küfür içeren ifadeler kullanmamalı, daima birbirine saygılı olmalıdır.