Hayallerine Kanat Aç!

Reklam

Projelerimiz ortaklarımızdan Türk Hava Yolları’nın Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak’tan kabin memuru alımıyla alakalı yeni detayları paylaştı.

Projelerimiz ortaklarımızdan Türk Hava Yolları’nın
Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak’tan kabin memuru alımıyla alakalı yeni detayları paylaştı.
 
Yıl sonuna kadar 1000 kabin memuru alımı gerçekleştireceklerini belirtti.
 
Çolak yaptığı açıklama içerisinde ise;
 
“Kabin memuru olmak isteyen bir kişi, öncelikle şirketimizin belirlediği yaş standardında olması gerekiyor. Akabinde boy ve kilo sınırımız var.
 
 
Bu erkek ve kadına göre de değişiyor. İngilizcenin de belli bir seviyenin üstünde olmasını istiyoruz. Hizmet sektöründe tecrübesinin olması yok ise kabiliyetinin olması bizim için çok önemli.
Kabin memuru ilanına 30 bin kişi civarında başvuru aldıklarını ifade etti.Ancak standartlarımıza uygun başvuru çok yok. Biz standartlarımızı yüksek tutuyoruz.
Yıl sonuna kadar inşallah bin kişi işe almış olacağız. Ancak bu standartları tutturan aday sayısı çok yok. Özellikle yabancı dille ilgili gençlerimizin kendilerini geliştirmelerini bekliyoruz.
 
Hatta eğitimimizin kalitesi o kadar tescilli ki yabancı havayollarından bize talep oluyor. İmkanımız olursa diğer havayolu şirketlerine de eğitim veriyoruz.
Türk Hava yolarında 10 bin 500 kabin memurunun 130 tanesi yurt dışı kaynaklı kabin memurumuz.En fazla Kazakistan, Kırgızistan, Fas, Lübnan gibi ülkelerden istihdam ettik. Tüm kabin ekiplerimiz her yıl yenileme eğitimi alıyor.” ifadelerinde bulundu.